ବାର୍ଷିକ ବ୍ୟବସାୟ କନକ୍ଲେଭ୍ କ୍ଷିତିଜ୍’୨୧ ଆୟୋଜିତ

0 14

ସ୍କୁଲ ଅଫ୍ ହ୍ୟୁମାନ ରିସୋର୍ସ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ,, ଏକ୍ସଆଇଏମ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ-ନୂତନ କ୍ୟାମ୍ପସ, ଓଡ଼ିଶା, ଏବଂ XIMAHR, ହ୍ୟୁମାନ ରିସୋର୍ସ ଆସୋସିଏସନ୍ ଅଫ୍ ଏକ୍ସଆଇଏମ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, ମିଳିତ ଭାବେ ବାର୍ଷିକ ବ୍ୟବସାୟ କନକ୍ଲେଭ୍ କ୍ଷିତିଜ୍’21, 23rd ଅକ୍ଟୋବର 2021 ରେ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ|

କ୍ଷିତିଜ୍ ’21 ର ବିଷୟବସ୍ତୁ ଥିଲା “ବିସ୍ପୋକ୍ କମ୍ପେନସେସନ୍-ଏହା ଏକ ଭବିଷ୍ୟତ ବାସ୍ତବତା କି?” ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ଜ୍ୱଳନରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, ତା’ପରେ ଡ. ଆଣ୍ଡ୍ରିୟୁ ଦତ୍ତା, ଡିନ୍, ସ୍କୁଲ୍ ଅଫ୍ ହ୍ୟୁମାନ ରିସୋର୍ସ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ, ସ୍ୱାଗତ କରି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ପ୍ରଫେସର ଫା ଏସ ଆଣ୍ଟୋନି ରାଜ,ଏସଜେ, ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର, ଏକ୍ସଆଇଏମ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଉଦଘାଟନୀ ଅଭିଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ଏନଏଚଆରଡି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅଧ୍ୟାୟ ର ସଭାପତି ଡକ୍ଟର ଶାନ୍ତନୁ ରଥ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହି ଅଭିଭାଷଣ ପରେ ଏଚଆରଏକ୍ସପର୍ଟ, ସ୍କୁଲ ଅଫ୍ ହ୍ୟୁମାନ ରିସୋର୍ସ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ, ଏକ୍ସଆଇଏମ ୟୁନିଭର୍ସିଟିର ବାର୍ଷିକ ମାଗାଜିନ ର ଉନ୍ମୋଚନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ, “ଶ୍ୱେତପତ୍ର ଉପସ୍ଥାପନା ପ୍ରତିଯୋଗିତା” ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା| ଖଣ୍ଡପୀଠ ସଦସ୍ୟମାନେ ଥିଲେ ଡକ୍ଟର ବିଜନ ବାସିନି ମୋହାନ୍ତି, ଶ୍ରୀମତୀ ବନ୍ଦନା ଝା ଏବଂ ଶ୍ରୀ ବର୍ତନୁ ଦାସ। ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧ ରେ 11 ଟି ଦଳ ସେମାନଙ୍କର ଗବେଷଣା ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ.

ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ରେ “ବିସ୍ପୋକ୍ କମ୍ପେନସେସନ୍-ଏହା ଏକ ଭବିଷ୍ୟତ ବାସ୍ତବତା କି?” ଉପରେ ଏକ ପ୍ୟାନେଲ୍ ଆଲୋଚନା ଥିଲା | ଶ୍ରୀ ଦିପେନ୍ଦର୍ ମାଥୁର ଆଲୋଚନାକୁ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ବକ୍ତାମାନେ ଥିଲେ ଶ୍ରୀମତୀ ଅମୃତା ଦାସ, ଶ୍ରୀ ଅମିତ ଦାସ, ଏବଂ ଶ୍ରୀ ଶୌର୍ୟ କେ. ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ।

ଏକ ପ୍ରଶ୍ନୋତ୍ତର ଅଧିବେଶନ ସହିତ ଆଲୋଚନା ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା । ସମସ୍ତ ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ଉପସ୍ଥିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇ ସମ୍ମିଳନୀ ଉଦ୍ ଯାପିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଇପିଏରୁ ମଧୁ ସୁଦାନ ସାହୁ ଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ
ଇପିଏ ନିଉଜ ( ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରେସ୍ ଏଜେନ୍ସି )

Leave A Reply

Your email address will not be published.