ରାକେଶ ଓ କ୍ରୀଡା ବିଭାଗ ମନାଇଲେ ଭିନ୍ନ ଢଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ

0 24

୭୨ କିଲୋଗ୍ରାମ ଚକୋଲେଟ୍ ମୂର୍ତ୍ତି ତିଆରି କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନକୁ ସ୍ମରଣ କଲେ ପେଷ୍ଟ୍ରି ସେଫ ରାକେଶ

ଯେଉଁ ପରି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ପ୍ରାୟତ ତାଙ୍କ ନିଜ ହିରୋ ତଥା କଳାକାରଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିବାକୁ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତି, ଏହି ଭଳି ସ୍ତିତିରେ ଖୋର୍ଧା ଜିଲା ବେଗୁନିଆ ର ରାକେଶ କୁମାର ସାହୁ ଏକ ଭିନ୍ନ ରୂପ ଦେଇଛନ୍ତି l ୩୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ପେଷ୍ଟ୍ରି ରୋଷେୟା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୭୫ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଏକ ବିରାଟ, ୭୨ କିଲୋଗ୍ରାମ ଚକୋଲେଟ୍ ମୂର୍ତ୍ତି ତିଆରି କରିଛନ୍ତି।

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଟଙ୍କପାଣି ରୋଡରେ ବେକିଂ ଏବଂ ପେଷ୍ଟ୍ରି କଳା ଶିକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ଏକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଥିବା ସାହୁ ତାଙ୍କର ୬ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ସହାୟତାରେ ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମୂର୍ତ୍ତି ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ। କ୍ରୀଡା ଉତ୍ସାହୀ ସାହୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ହକି ପ୍ରତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିରନ୍ତର ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ସେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ରୂପେ ଏହି ମୂର୍ତ୍ତି ନିର୍ମାଣ କରିବାର ସଂକଳ୍ପ ନେଇଥିଲେ l

ନିକଟରେ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ଗେମ୍ସ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି | ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିବା ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରୁଥିଲା , ରାକେଶ ଚିନ୍ତା କରି ଥିଲେ ଯେ ଯିଏ ଏହି ପ୍ରୋସ୍ଥାନ ଦେଇ ଆସୁଛନ୍ତି ସେ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଉପହାର ଦେବେ l ଜାତୀୟ ହକି ଦଳ ଦ୍ୱାରା ସର୍ବନିମ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପଥର ପରି ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ସାହୁ କହିଥିଲେ

ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଚକୋଲେଟ୍ ମୂର୍ତ୍ତି ତିଆରି କରିବାର ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସହଜରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ | ଭୁବନେଶ୍ୱର ଭିତ୍ତିକ ଜନସମ୍ପର୍କ ଏଜେନ୍ସି ‘କ୍ଲିକ୍ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ସ’ର ସାହାଯ୍ୟରେ ସାହୁ ତା’ର ପ୍ରାଥମିକ ଡିଜାଇନ୍କୁ ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡ଼ା ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ତୁରନ୍ତ ଏହି ଚିନ୍ତା ଧାରା ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇଥିଲେ।
ସାହୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳ ୨ ସପ୍ତାହରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ମୂର୍ତ୍ତି ନିର୍ମାଣ ସମୟରେ ଅନେକ ବାଧାବିଘ୍ନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ, ତାପମାତ୍ରା ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ କର୍ମଶାଳାରେ ଆର୍ଦ୍ରତା ସ୍ତରର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ନିଦ୍ରାହୀନ ରାତି | କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଶେଷରେ ଫଳପ୍ରଦ ହେଲା ଯେତେବେଳେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ମୂର୍ତ୍ତିଟି ଯେପରି ସେମାନେ କଳ୍ପନା କରିଥିଲେ |
୧୬ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୧ ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୭୫ତମ ଜନ୍ମଦିନରେ, ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରୀ ତୁଷାରକାନ୍ତ ବେହେରାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଚକୋଲେଟ୍ ମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ ହେବାପରେ ସାହୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳର ଆନନ୍ଦ ଓ ଖୁସି ର ସୀମା ନଥିଲା। କମିଶନର-କମ- ସଚିବ, କ୍ରୀଡା ଏବଂ ଯୁବ ସେବା ବିଭାଗ, ଓଡ଼ିଶାର ସରକାରୀ, ଆର ଭିନେଲ କୃଷ୍ନା, ହକି ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଦର୍ଶନ କେନ୍ଦ୍ରର ଆଥଲେଟ୍ ତଥା କ୍ରୀଡା ବିଭାଗର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ l ଏହାର ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଅବଧି ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ସଂଲଗ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୂର୍ତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ଚକୋଲେଟ୍ ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ କ୍ରୀଡା ବିଭାଗ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା l

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଇପିଏ ରୁ ବିରୁ ସାହୁଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ
ଇପିଏ ନିଉଜ ( ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରେସ୍ ଏଜେନ୍ସି )

Leave A Reply

Your email address will not be published.